منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AMD آماده تولید تراشه های ARM است – تیم قرمز به اهمیت معماری ARM پی می برد

AMD آماده تولید تراشه های ARM است – تیم قرمز به اهمیت معماری ARM پی می برد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

AMD آماده تولید تراشه های ARM است - تیم قرمز به اهمیت معماری ARM پی می برد

هفته گذشته دویچه بانک مصاحبه ای مفصل با AMD انجام داد و این دو درباره موضوعات مختلف بحث کردند. یکی از این مشکلات تمایل Red Team به تراشه های مبتنی بر ARM است. با این حال ، AMD چیز خاصی برای ارائه ندارد و حتی اعلام همکاری با ARM برای تولید تراشه ها بر اساس معماری این شرکت نکرده است. مصاحبه دویچه بانک با AMD بخشی از کنفرانس فناوری دویچه در سال 2021 است که شامل مصاحبه با مدیر ارشد مالی شرکت است. پس از صحبت در مورد رشد تولید گرافیک AMD ، آنها با توجه به برنامه ای که رقبا برای تراشه های طراحی شده برای ARM دارند ، درباره نحوه نگاه AMD به تراشه های ARM صحبت کردند.

روس سیمور ، مدیرعامل دویچه بانک به مدیرعامل AMD دویندر کومار گفت که فقط رقبای شما از معماری x86 استفاده نمی کنند که می خواهند بازار تراشه ها را احیا کنند و سایر شرکت ها بر پردازنده های A6 مبتنی بر ARM تمرکز می کنند. به گفته راس سیمور ، آخرین قسمت صحبت هایش اپل بود که مدتی است از اینتل مک به پردازنده های ARM مهاجرت کرده است و مک بوک های جدید این شرکت مجهز به چیپست M1 مبتنی بر ARM هستند.

تراشه های ARM

آیا تراشه های ARM در تسخیر بازار تراشه ها موفق خواهند بود؟

س Seyال سیمور از کومار این بود که آیا AMD تحت فشار رقبا و سایر شرکت ها قرار دارد؟ در پاسخ به این س ،ال ، مدیر مالی AMD گفت که x86 ، ARM یا حتی بخش های دیگر ، این زمینه برای تمرکز و سرمایه گذاری AMD است. دویندر کومار همچنین به روابط عالی AMD با ARM اشاره کرد. سال گذشته شایعاتی مبنی بر اینکه AMD می تواند بر روی تراشه های خود بر اساس معماری ARM کار کند تا با تراشه M1 اپل رقابت کند ، کار می کند. از سوی دیگر ، مایکروسافت در حال کار بر روی تراشه ای با معماری ARM برای سرورها و محصولات سرفیس خود است.

با M1 ، اپل برتری ARM را در عملکرد و کارایی نسبت به x86 نشان می دهد و از سایر تولیدکنندگان می خواهد که از آنها پیروی کنند و تراشه های جایگزین خود را برای تراشه های Intel و AMD x86 در بازار تراشه ها آماده کنند. سال گذشته ، انویدیا ، یکی از مهمترین رقبای AMD ، با اعلام خرید ARM صنعت را شوکه کرد. اگرچه این قرارداد نهایی نشده است ، اما چندین تولید کننده از جمله گوگل و مایکروسافت با ادغام مخالف هستند.

  • AMD اولویت دادن به استخراج کارت گرافیک بر بازی را رد کرده است
  • یک قدم به توافق قرن نزدیکتر است ، اتحادیه اروپا در حال بررسی ادغام Nvidia و ARM است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.