منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AMD اولویت دادن به استخراج کارت گرافیک بر بازی را رد کرده است

AMD اولویت دادن به استخراج کارت گرافیک بر بازی را رد کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

AMD اولویت دادن به استخراج کارت گرافیک بر بازی را رد کرده است

پس از ظهور ارزهای دیجیتالی و همه گیر شدن معدن ، کارت های گرافیک موجود در بازار توسط ماینرها بسیار بیشتر از آنچه که می توانند خریداری شده اند خریداری شده است ، که بدترین چیز در جهان بازی در سال های اخیر است. این امر منجر به افزایش شدید قیمت کارت گرافیک شده است ، بنابراین گیمرها نه تنها با چالش بزرگ یافتن این قطعات روبرو هستند ، بلکه مجبورند پس از یافتن گزینه مورد نظر ، با قیمتی بسیار جعلی خرید کنند. در بحبوحه این حوادث ، گاهی اوقات تولیدکنندگان GPU ، به ویژه AMD و Nvidia مقصر شناخته می شدند و بسیاری مدعی بودند که این دو از موقعیت فعلی به نفع ماینرها استفاده می کنند. AMD که متهم به اولویت دادن به استخراج کارت های گرافیک است ، این اتهامات را رد کرده است.

AMD اولویت دادن به کارت های گرافیک برای خردسالان را رد کرده است

هفته گذشته ، Red Team شایعات مبنی بر اینکه این شرکت به صنعت کارت گرافیک خود اولویت داده است را بفروشد تا این محصولات را به ارز دیجیتال به معدنچیان بفروشد ، به جای اینکه به گیمرها بفروشد. اتهامات علیه AMD است ، زیرا نسل جدید کارت های گرافیک این شرکت هنوز طبق معمول منتشر نشده است. ماه ها از انتشار نمودار Radeon RX 6000 می گذرد ، اما به نظر می رسد تعداد کمی از گیمرها به این محصولات رسیده اند ، در حالی که به نظر می رسد AMD در حال توسعه گرافیکی بر اساس معماری RDNA 2 برای استخراج ارزهای دیجیتالی است. علی رغم این دو دلیل قانع کننده ، AMD این اتهامات را رد کرده است.

مدیر مالی AMD در کنفرانس فناوری Deutsche Bank 2021 در مورد رشد مالی شرکت صحبت می کند. AMD در پاسخ به این سوال که عامل رشد این شرکت در بازار گرافیک چقدر بوده است؟ مشتریان عادی ، مراکز داده یا ماینرها استدلال می کنند که رشد بخش گرافیکی به رمزنگاری بستگی ندارد و درآمد شرکت از فروش گرافیک به ماینرها کم است. دویندر کومار ، مدیر مالی AMD ، گفت که استخراج برای شرکت اولویت ندارد و AMD اولویت محصولات خود را برای فروش به معدنچیان با ارز دیجیتال نمی دهد. گیمرها اولویت بالاتری نسبت به ماینرها دارند.

AMD اولویت دادن به کارت های گرافیک برای خردسالان را تکذیب کرد

ادعاها و شواهد AMD منطقی نیست

Dwinder Kumar انتشار آخرین کارت های گرافیکی Red Team ، سری Radeon RX 6000 در سال گذشته را به عنوان عاملی برای رشد بخش گرافیکی این شرکت عنوان می کند. اما مطمئناً بسیاری از کاربران هستند که در حال حاضر به AMD خوشبین نیستند. به خصوص با توجه به اخباری که ماه گذشته از ویتنام منتشر شد و ذکر شد که AMD در حال ساخت یک کارت گرافیک ماینینگ با پردازنده Navi 12. است ، با این حال ، بازار بازی های گرافیکی هنوز عادی نیست و قیمت ها در حال افزایش است. معدنچیانی که ارزهایی مانند اتریوم استخراج می کنند یکی از دلایل اصلی این امر است و از سوی دیگر ، کمبود جهانی چیپس به دلیل تداوم ویروس کرونا شرایط بازار را نامطلوب کرده است.

آنچه مسلم است این است که در حال حاضر کارت های گرافیک سری 6000 AMD به ندرت برای بازی استفاده می شوند و آمار ماهانه سخت افزار Steam نشان می دهد که هیچ خبری از این محصولات در گروه گرافیکی اصلی کاربران Steam وجود ندارد ، اگرچه شرایط سری Nvidia RTX 3000 نیز خیلی خوب نیست و پیدا کردن مدلهای این خانواده در جدول Steam دشوار است.

  • Radeon Graphics در تجارت سخت افزار حفاری – گیمرها از همیشه تنها ترند
  • گرافیک RDNA 2 با تراشه Navi 22 مشاهده شد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.