منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AMD بر عملکرد پردازنده های Raphael بر اساس معماری ZEN 4 تمرکز کرده است

AMD بر عملکرد پردازنده های Raphael بر اساس معماری ZEN 4 تمرکز کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

AMD بر عملکرد پردازنده های Raphael بر اساس معماری ZEN 4 تمرکز کرده است

همانند اینتل ، AMD در حال آماده سازی نسل بعدی پردازنده های رومیزی خود با معماری جدید است که انتظار می رود شاهد پیشرفت های قابل توجهی در پردازنده های نسل بعدی این شرکت باشیم. به نظر می رسد مهمترین اصل AMD در نسل جدید پردازنده ها ، مسئله عملکرد و کارایی است. این در نهایت منجر به عملکرد بهتر این تراشه ها می شود. بر اساس گزارشی که توسط Igor Labs منتشر شده است ، پردازنده های Raphael بر اساس معماری AMD ZEN 4 از نظر مدیریت توان و همچنین قدرت طراحی حرارتی کارآمدتر از نسل فعلی خواهند بود.

بر اساس این گزارش ، AMD به دنبال حل مشکلات نسل بعدی مدیریت گرما و توان با بهینه سازی پردازنده های خود به طور کلی است. این مشکل در نسل های اخیر بارها توسط کاربران پردازنده های شرکت گزارش شده است و آنها از مشکل اندازه گیری نادرست گرما در پردازنده های AMD شکایت دارند. راه حل های خنک کننده CPU به خروجی CPU خاصی به نام Tcontrol یا Tctl بستگی دارد. اگر پردازنده مقدار بیشتری به Tctl ارسال کند ، فن های خنک کننده CPU نیز با سرعت بیشتری کار می کنند و اگر مقدار Tctl نیز کم اعلام شود ، سرعت فن کاهش می یابد. یک فرایند ساده که همراه با سایر پردازنده های CPU انجام می شود.

پردازنده های رافائل بر اساس معماری ZEN 4

کارایی بالا ، هدف AMD در پردازنده های Raphael ، بر اساس معماری ZEN 4

CUR-TEMP یک ویژگی پیشرفته جدید از بخش Tcontrol است که کنترل فوری دمای CPU را کنترل می کند. این بخش از پردازنده های رافائل به احتمال زیاد متحول تغییر اساسی می شود. نسل های قبلی پردازنده های AMD Advisor با خروجی CUR-TEMP مشکل داشتند و باعث می شد سرعت فن خنک کننده به طور تصادفی تغییر کرده و بالا و پایین شود. به نظر می رسد AMD روی خروجی CUR-TEMP پردازنده های ZEN 4 خود کار می کند تا پردازنده بتواند سیگنال های واضحی در مورد دمای CPU فعلی ارسال کند ، بنابراین فن CPU نرم تر کار می کند و احتمالاً نویز کمتری تولید می کند.

به گفته ایگور ، در مورد مدیریت بهتر قدرت در نسل بعدی پردازنده های مشاور ، AMD از تبدیل بیش از حد قدرت در این پردازنده ها جلوگیری می کند ، که منجر به از دست دادن قدرت می شود. بنابراین ، AMD باید به دقت تبدیل قدرت به پردازنده های جدید خود را در نظر بگیرد. به نظر می رسد AMD قصد دارد در نسل جدید عملکرد خود را کاهش داده و کارایی پردازنده های خود را به حداکثر برساند. در این صورت شاهد افزایش چشمگیر سرعت این پردازنده ها خواهیم بود. علاوه بر این ، مایکروسافت ویندوز 11 به دلیل سازگاری بالا با پردازنده های نسل بعدی به سرعت قابل توجهی دست پیدا می کند.

  • کاهش قیمت پردازنده های AMD Ryzen 5000
  • عملکرد سینوسی AMD در گزارشات Steam – شکست در آخرین گزارش

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.