منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AMD به مدیر عامل اینتل پاسخ داد – “با Zen 4 ما در نبرد پردازنده ها پیروز خواهیم شد”

AMD به مدیر عامل اینتل پاسخ داد – “با Zen 4 ما در نبرد پردازنده ها پیروز خواهیم شد”

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

AMD به مدیر عامل اینتل پاسخ داد - "با Zen 4 ما در نبرد پردازنده ها پیروز خواهیم شد"

پس از مصاحبه پت ژلسینگر و شعارهای سنگین AMD ، می توان پیش بینی کرد که تیم قرمزها سکوت نمی کند و سخنان مدیرعامل اینتل را بی پاسخ نمی گذارد. AMD در آستانه پنجمین سالگرد عرضه تراشه های مبتنی بر ذن است. اولین پردازنده های این خانواده در فوریه 2017 وارد بازار شدند و تقریبا پنج سال از عرضه این محصولات انقلابی می گذرد. معماری ذن AMD را در بازار پردازنده ها نجات داد و در مدت کوتاهی حتی توانست در برخی زمینه ها از اینتل پیشی بگیرد. AMD به نوعی به پیروزی اینتل در برابر نسل بعدی Alder Lakes پاسخ داد و توضیح داد که چگونه می تواند در نبرد نسل بعدی پردازنده ها با معماری Zen 4 پیروز شود.

مدیر ارشد بازاریابی AMD: با معماری Zen 4 ، ما در نبرد CPU پیروز می شویم

به مناسبت پنجمین سالگرد معماری موفق ذن ، روبرت هالوک و جان تیلور ، مدیر بازاریابی و مدیر بازاریابی AMD ، برنامه های شرکت را برای نسل بعدی پردازنده ها و استراتژی مورد استفاده برای موفقیت و برخی را اعلام کردند. توسعه نقشه راه. شرکت برای آینده مشمول. به نظر می رسد AMD مدت هاست بر معماری ذن تکیه کرده است و معتقد است که این معماری می تواند چندین سال آینده در بازار رقابت کند. اما این بار ، اینتل با یک راه حل متفاوت به میدان جنگ می آید. مانند پردازنده های نسل دوازدهم اینتل ، سری Alder Lake دارای معماری ترکیبی است و غول آبی از موفقیت محصولات جدید خود مطمئن است.

مدیر ارشد بازاریابی AMD: با معماری Zen 4 ، ما در نبرد CPU پیروز می شویم

با این حال ، گمانه زنی هایی وجود دارد که AMD از طراحی ترکیبی پردازنده های خود در نسل پنجم معماری Zen استفاده می کند ، و این در بخشی از ثبت اختراع AMD مشاهده می شود که شبیه معماری بزرگ و کوچک است. اگرچه در حال حاضر هیچ قطعیتی در این مورد وجود ندارد ، AMD معتقد است که زودتر از این گفتگو و بدون توسل به طراحی ترکیبی ، پردازنده ها در نبرد با اینتل پیروز خواهند شد.

طراحی ترکیبی؟ AMD به فلسفه ذن پایبند است

به گفته رابرت هالوک ، استفاده از هسته های ترکیبی در پردازنده چیزی است که سال ها پیش در دستگاه های اندرویدی اتفاق افتاده است. اما راهی که AMD قصد دارد این کار را انجام دهد این است که به هسته اصلی شرکت یعنی فلسفه معماری ذن بازگردد. Hulak توضیح می دهد که AMD هسته ای طراحی کرده است که از نظر فیزیکی بسیار کوچکتر از هسته های توسعه یافته توسط رقبا بر اساس معماری x86 است. هنگامی که این هسته با فناوری پیشرفته تولید و بسته بندی با چیپست ها یا فناوری 3D V-cache و سیستم عامل جدیدی که این شرکت روی آن کار می کند ترکیب شود ، می توانیم پردازنده هایی با مصرف برق بسیار بسیار پایین تر از آنچه امروز مشاهده می کنیم ، ارائه دهیم. AMD از نظر مصرف بهینه پیشتاز بوده و خواهد بود.

به طور دقیق تر ، مدیران AMD به مدیر عامل اینتل پاسخ دادند. پت جلسینگر در مصاحبه ای گفت که برتری AMD به پایان رسیده است ، اما تیم قرمزها برنامه ای برای توقف ندارد. هالوک به نقل از اینتل گفت: “AMD با هیچ یک از تولیدکنندگان که روی پردازنده های x86 کار می کنند رقابت نمی کند و معماری Zen با فناوری های جدید مانند 3D V-Cache در حال حاضر و در آینده می تواند با موفقیت کار کند.” AMD معتقد است که با هسته های ذن ، به دلیل قدرت پردازشی بالا و مصرف کم انرژی ، عوامل لازم برای موفقیت را دارند. ذن به عنوان یک فلسفه ما را هدایت می کند و به همین دلیل ما در خط مقدم هستیم و به همان شیوه پیروز خواهیم شد. “

Zen 4 برنده نبرد با CPU است

ذن با تمرکز بر نیازهای مصرف کننده به پیشرفت خود ادامه می دهد

هالوک همچنین معتقد است که فردا در معماری ذن هیچ اتفاقی نمی افتد و توضیح داد که چگونه معماری تکامل می یابد و بهینه سازی می شود و ارتقاء مهم و ضروری را دریافت می کند و می گوید AMD همه چیزهایی را که کاربران به آن علاقه مند هستند ارائه می دهد. IPC خوب برای عملکرد سریعتر بازی ، مصرف برق کمتر و بالاتر بهره وری. Hulak با اشاره به طراحی ترکیبی پردازنده های اینتل ، گفت که نیازی به پیکربندی تراشه نیست ، که آدرس دهی نرم افزار را دشوارتر می کند. با این حال ، باید دید آیا AMD در هنگام استفاده از طراحی ترکیبی در پردازنده های خود ، چنین چیزی را در نظر می گیرد یا خیر.

طبق آنچه در این مقاله از مدیران AMD خوانده ایم ، تیم قرمز قصد ندارد به زودی بی خیال ذن شود ، که کاملاً طبیعی است. موفقیت شرکت با این معماری در تاریخ AMD بی سابقه است ، بنابراین منطقی است که با همان تیم ادامه دهید. توسعه Zen از یک سو و تغییر معماری پردازنده های اینتل از سوی دیگر ، نسل بعدی را به رقابتی دیدنی بین این دو در بازار پردازنده ها تبدیل می کند. ما هنوز نمی توانیم پیش بینی دقیقی در مورد برنده این مسابقه انجام دهیم. اما به زودی با عرضه پردازنده های Alder Lake وظیفه تا حدودی مشخص می شود.

  • مدیر عامل اینتل شمشیر است – رهبری AMD به پایان رسیده است
  • تاریخ بروزرسانی پردازنده Ryzen با فناوری مشخص 3D V-Cache

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.