منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AMD King در بازار خرده فروشی پردازنده های رومیزی – Intel Alder Lake Savior

AMD King در بازار خرده فروشی پردازنده های رومیزی – Intel Alder Lake Savior

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

AMD King در بازار خرده فروشی پردازنده های رومیزی - Intel Alder Lake Savior

بخش دسکتاپ اکنون کاملاً معکوس شده است. AMD ، که در سالهای اخیر تلاش کرده تا سرپا بماند و حاکم بی چون و چرای بازار در برابر اینتل بود ، اکنون نه تنها اینتل را به چالش کشیده ، بلکه از غول آبی نیز پیشی گرفته است. تیم قرمز با پردازنده های رومیزی خود بسیار موفق بوده است و طبق آخرین داده های فروش از پایگاه داده اصلی خرده فروشی آلمان ، عملکرد AMD در بازار خرده فروشی دسکتاپ با نزدیک شدن سری Alder عالی است. دریاچه ، آینده ای روشن را می توان برای تیم آبی ارائه کرد.

  • کارخانه بعدی اینتل در ایالات متحده یک شهر بسیار کوچک است
AMD King در بازار خرده فروشی پردازنده های رومیزی - Intel Alder Lake Savior

پیشخوان واحد AMD در بازار رومیزی

اطلاعات بازار رومیزی توسط یک کاربر Reddit که جزئیات فروش میز کار Mindfactory را ارائه می دهد ، به اشتراک گذاشته می شود. طبق داده ها ، 85 درصد از پردازنده های فروخته شده توسط Mindfactory در ماه می پردازنده های مشاور AMD بودند و تنها 15 درصد از کل پردازنده های فروخته شده توسط اینتل تولید می شد. اما در ماه جولای ، وضعیت کمی برای اینتل بهتر بود ، زیرا Blue Team 24 درصد از بازار دسکتاپ خرده فروشی را به خود اختصاص داد و AMD هنوز برنده بود.

AMD King در بازار خرده فروشی پردازنده های رومیزی - Intel Alder Lake Savior

این اطلاعات از جهات مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی این است که اگرچه آمارها فقط برای یک خرده فروش است ، اما اطلاعات کلی در مورد وضعیت فروش CPU توسط خرده فروشان را ارائه می دهد. همچنین آمار مشابهی را در خرده فروشان بزرگ آنلاین مشاهده می کنیم. آمازون دارای هشت مورد از 10 پردازنده پرفروش AMD است و Newegg هفت مورد از 10 پردازنده پرفروش AMD را لیست کرده است. نکته این است که اینتل منتظر ورود پردازنده های Alder Lake است. انتظار می رود غول آبی از تراشه های درجه یک Alder Lake در رویدادی در ماه اکتبر رونمایی کند ، اما سایر مدل های خانواده ممکن است زودتر ، در اوایل ژانویه در CES 2022 رونمایی شوند.

AMD King در بازار خرده فروشی پردازنده های رومیزی - Intel Alder Lake Savior

Alder Lake اولین نسل تراشه های اینتل با استفاده از معماری big.LITTLE خواهد بود و احتمالاً با مادربردهای چیپست Z690 سازگار خواهد بود. طبق اطلاعات منتشر شده قبلی ، نسل بعدی پردازنده های اینتل قادر خواهند بود از هر دو نسل رم DDR4 و DDR5 و احتمالاً PCIe 5.0 پشتیبانی کنند. رقابت بین Intel و AMD پس از عرضه Alder Lake بسیار دیدنی تر خواهد بود.

  • غول آبی با یک توپ کامل باز می گردد – استراتژی اینتل برای به زانو درآوردن AMD

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.