منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • BIOS را برای رفع مشکل کارت EVGA RTX3090 به روز کنید

BIOS را برای رفع مشکل کارت EVGA RTX3090 به روز کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

BIOS را برای رفع مشکل کارت EVGA RTX3090 به روز کنید

در چند هفته گذشته بحث های زیادی در مورد مسئله کارت های آمازون EVGA RTX3090 هنگام بازی New World انجام شده است. اکنون به نظر می رسد که این شرکت راه حلی برای مشکل کارت گرافیک خود پیدا کرده است.

  • جایگزینی کارت های سوخته RTX 3090 از EVGA

عیب یابی کارت های EVGA RTX3090

در ابتدا گزارشاتی مبنی بر وجود مشکلاتی در مورد بقایای انویدیا در هنگام عرضه بازی جدید آمازون ، New World ، که در حال حاضر در مرحله بتا است ، منتشر شد. اما کمی بعد ، ایگور والوسک از آزمایشگاه ایگور ، پس از آزمایش و خطا ، سرانجام متوجه شد که این مشکلات به طور خاص برای کارت های EVGA RTGA 3090 FTW3 بوجود آمده است.

به گفته وی ، این مشکل یک نقص فنی در طراحی کارت است که البته NVIDIA سالها پیش در طرح اصلی برطرف شده بود و سایر تولیدکنندگان به نحوی این مشکل را برطرف کرده اند. در واقع ، کارت های EVTA RTGA 3090 FTW3 دارای نقصی در عملکرد کنترل فن هستند. در بازی ، نرخ فریم با تنظیمات خود بازی محدود می شود ، زیرا تعداد زیادی فریم تولید می شود. کارشناسان دیگر معتقدند که نه تنها گرافیک EVGA ، بلکه سایر کارت های گرافیکی مانند AMD Radeon RX 6800 تا 6900XT و سری کارت های Nvidia GeForce RTX 3080 Ti نیز همین مشکل را دارند.

کارت گرافیک EVGA RTX3090

EVGA به سرعت ضمانتنامه RMA خود را برای رفع مشکل در دسترس قرار داد و EVGA 920 دلار برای بازپرداخت درخواست کرد ، اما معلوم شد که بسیار بالاتر است ، حدود 1800 دلار! این تقریباً قیمت یک کارت گرافیک جدید است که می توانید از دلالان بازار خریداری کنید. EVGA هنوز در مورد این موضوع اظهار نظری نکرده است ، اما وب سایت Tom’s Hardware می گوید دلیل اصلی آن دلسرد کردن مشتریان از پرداخت بازپرداخت و خرید کارت گرافیک جدید است.

به تازگی ، مدیر تولید EVGA ، Jacob Freeman در توییتر خود نوشته است که بروزرسانی جدید مشکلات کارت گرافیک را برطرف می کند. به خاطر داشته باشید که مدیران EVGA هرگز مسئولیت مشکلات را بر عهده نگرفته اند. آمازون همچنین می گوید که بازی آنها هیچ مشکلی ندارد ، اما به روزرسانی ارائه کرده است تا از اورکلاک در طول بازی جلوگیری شود تا دیگر مشکلی پیش نیاید.

فریمن در توییت خود توضیح داد که علت مشکلات سر و صدا در گذرگاه I2C است که باعث ایجاد خطا در سنسور سرعت می شود و در نتیجه همه این مشکلات رخ می دهد. او در ادامه می گوید که هر کاربری که از نرم افزار EVGA’s Precision استفاده می کند تحت پوشش فیلتر نویز در گذرگاه I2C قرار دارد.

با این حال ، برخی از کارشناسان هنوز معتقدند که این مشکل اصلی I2C نیست و EVGA هنوز نتوانسته این مشکل را به طور کامل حل کند.

مقالات مرتبط:

  • معرفی کارت های گرافیک EVGA GeForce RTX 3060 Ti
  • کارت های گرافیک سری EVGA Super KO با قیمت مناسب ارائه شد
  • کارت گرافیک EVGA GTX 1650 با حافظه گرافیکی GDDR6 معرفی شد
  • افزایش قیمت گرافیک RTX 30 Zotac و EVGA

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.