منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • EVGA آسیب به کارت RTX 3090 را اعلام کرد – لحیم کاری بد است!

EVGA آسیب به کارت RTX 3090 را اعلام کرد – لحیم کاری بد است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

EVGA آسیب به کارت RTX 3090 را اعلام کرد - لحیم کاری بد است!

EVGA سرانجام تأیید کرد که دلیل خرابی کارت های گرافیک لحیم کاری ضعیف بردهای مدار چاپی است. با این حال ، آنها می گویند که این مشکل در کمتر از یک درصد محصولات آنها رخ داده است و این مشکل دیگر برای کارت های جدید موجود در بازار وجود ندارد.

از سیستم خنک کننده تا لحیم کاری

در ماه جولای ، بسیاری از کاربران فضای مجازی گزارش دادند که کارت های گرافیک آنها هنگام پخش MMO آمازون نیو ورلد خراب شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این بود که بازی را در چند دقیقه شروع کنید و ناگهان کارت گرافیک به شدت آسیب ببیند و برای همیشه غیرفعال شود. در ابتدا تصور می شد که این مشکل به دلیل عملکرد ضعیف طرفداران روی کارت گرافیک است. توسعه دهندگان New World بلافاصله بسته ای را برای کاهش نرخ فریم بازی برای کاهش فشار بر کارت گرافیک معرفی کردند. اما مشکل اساسی تر از این به نظر می رسید.

مدتی بعد ، فرضیه وجود مشکل در سیستم خنک کننده کاملاً رد شد ، همانطور که سخنگوی EVGA در مصاحبه با گوردون ماهونگ در وب سایت PC World گفت:

این مشکل هیچ ارتباطی با شکل سیستم خنک کننده یا سیستم کنترل فن ندارد.

تمام کارت هایی که دارای مشکل هستند در سال 2020 تولید شدند. بر اساس بررسی های اشعه ایکس ، به نظر می رسد EVGA در لحیم کاری مدارهای ترانزیستور MOSFET که کارت های آسیب دیده را تغذیه می کند ، ضعیف عمل کرده است.

این شرکت از اعلام تعداد دقیق این کارت های GeForce RTX 3090 امتناع می کند.اما این کارت ها تنها یک گروه کوچک را تشکیل می دهند که کمتر از یک درصد از کل تولید است.

EVGA آسیب به کارت RTX 3090 را اعلام کرد - لحیم کاری بد است!

در این مصاحبه ذکر شد که مشکل فقط مربوط به کارت های تولیدی برای سال 2020 است و در سال 2021 کارت های جدیدی که در بازار هستند مشکلی ندارند. اما ممکن است مدتی منتظر بمانیم تا ادعای EVGA با انتشار بازی های جدید آزمایش شود.

کنترل کیفیت ضعیف یا محرمانه بودن؟

EVGA حدود دو ماه طول کشید تا این نقص تولیدی را تشخیص دهد ، آنها حتی یک به روز رسانی نرم افزاری را برای رفع این مشکل منتشر کردند! این نشان دهنده ضعف این شرکت در کنترل کیفیت محصولات آن است. از آنجا که این شرکت در سال 2020 متوجه این نقص در محصولات خود نشد و آنها را به بازار عرضه کرد و تنها پس از آسیب های زیادی که مصرف کنندگان متحمل شدند ، با دو ماه تاخیر به اصل مشکل پی برد. اما از طرف دیگر ، به نظر می رسید EVGA در ابتدا ترجیح می داد سکوت کند ، زیرا این مشکل فقط در دسته بسیار محدودی از محصولات از سال 2020 وجود داشت و آنها امیدوار بودند که داستان پس از مدتی فراموش شود. اما آزار و اذیت کاربران در فضای مجازی و فشار بر این شرکت در نهایت آنها را مجبور به واکنش کرد و علت شکست را اعلام کرد.

EVGA آسیب به کارت RTX 3090 را اعلام کرد - لحیم کاری بد است!

امیدواریم در آینده ، اگر یک شرکت تولیدی با چنین نقصی در محصولات خود روبرو شود ، به جای سکوت و سرپوش گذاشتن ، بلافاصله محصولات معیوب را از سطح بازار مطلع و جمع آوری کند. به خاطر داشته باشید که چنین رویدادهایی علاوه بر خسارتی که خریداران این کارت متحمل می شوند ، به اعتبار خود طلبکار نیز لطمه می زند و ممکن است در دراز مدت ضررهای مالی بیشتری را به دنبال داشته باشد.

مطالب مرتبط:

  • برای حل مشکل کارت EVGA RTX3090 ، به روز رسانی BIOS را اجرا کنید
  • جایگزینی کارت های سوخته RTX 3090 از EVGA
  • آمازون New World گرافیک RTX 3090 را خراب می کند

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.