Flutter vs Kotlin: کدام برنامه توسعه بهتر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
Flutter vs Kotlin: کدام برنامه توسعه بهتر است؟


صنعت اپلیکیشن های موبایل با افزایش استفاده از اپلیکیشن های موبایل با سرعتی ثابت در حال رونق است. انتظار می‌رود اپلیکیشن‌ها صدها میلیارد درآمد داشته باشند زیرا نیمی از جمعیت جهان بیش از ۱۱ بار در روز اپلیکیشن موبایل را باز می‌کنند. با تمرکز بهبود یافته روی افراد و روندهای بازار پیرامون برنامه های تلفن همراه، کسب و کارها به طور فزاینده ای به سمت مدارهای تلفن همراه حرکت می کنند.

ساخت اپلیکیشن با رویکرد توسعه بین پلتفرمی بر توسعه اپلیکیشن بومی ارجحیت دارد. گزینه اول به مشاغل اجازه می دهد تا خدمات و عملیات تجاری را بسیج کنند و دسترسی کاربران را با زمان و هزینه کمتر افزایش دهند. بهبود چارچوب‌های چند پلتفرمی مانند Kotlin و Flutter، ساخت برنامه‌های بومی با کارایی بالا را ممکن کرده است.

نکته اینجاست، برای توسعه یک برنامه کاربردی مقیاس پذیر و ایمن، استفاده از چارچوب، فناوری ها و ابزار مناسب ضروری است. در این وبلاگ به دو زبان کاتلین و فلاتر می پردازیم که در مدت زمان کوتاه تری به محبوبیت بالایی دست یافته اند. اگرچه شرکت‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن به Kotlin و Flutter برای توسعه اپلیکیشن بسته به نیاز پروژه اعتماد یکسانی دارند.

قبل از اینکه به تفاوت های کاتلین و فلاتر بپردازیم، اجازه دهید به اصل موضوع در مورد این دو زبان بپردازیم.

محتوا

  • کاتلین چیست؟
  • فلاتر چیست؟
  • کاتلین در مقابل فلاتر – مقایسه سر به سر برای اینکه بفهمید کدام بهتر است
  • کدام بهتر است – کاتلین یا فلاتر؟

کاتلین چیست؟

زبان برنامه نویسی تایپ استاتیک در اصل برای ماشین مجازی جاوا طراحی شده بود و در سال 2016 برای عموم منتشر شد. زبان مستقل با جاوا سازگار است و عملکردهای بهتری نسبت به جاوا ارائه می دهد. این بدان معنی است که هر دو زبان اطلاعات یکسانی را به اشتراک می گذارند، که به توسعه دهندگان اجازه می دهد از آنها در کنار یکدیگر برای توسعه برنامه استفاده کنند. قابلیت های کراس پلتفرم کاتلین امکان ساخت اپلیکیشن های چند پلتفرمی را با کد و به اشتراک گذاری داده های یکپارچه فراهم می کند. به ویژگی های فوق العاده کاتلین که توسعه اپلیکیشن را جالب تر می کند، سری بزنید.

فلاتر چیست؟

جعبه ابزار رابط کاربری ایجاد شده توسط گوگل برای ایجاد برنامه برای شش پلتفرم – اندروید، iOS، ویندوز، برنامه های وب و macOS با استفاده از یک پایگاه کد واحد استفاده شد. این فریم ورک توسط زبان دارت طراحی شده است که برنامه نویسی ناهمزمان را امکان پذیر می کند و توسعه اپلیکیشن با کارایی بالا را تضمین می کند. بیشتر در فواید flutter غواصی کنید تا متوجه شوید که چگونه در دنیای توسعه برنامه های تلفن همراه سر و صدا ایجاد می کند.

کاتلین در مقابل فلاتر – مقایسه سر به سر برای اینکه بفهمید کدام بهتر است

Flutter و Kotlin با مجموعه ای از ویژگی ها و قابلیت ها در بازار برتری پیدا کرده اند. بازیکنان پیشرو از آنها برای تقویت برنامه های تلفن همراه خود استفاده کردند. Kotlin vs. برای اینکه بدانید کدام یک برای پروژه بعدی شما بهتر است، تفاوت فلاتر کنید.

توسعه سریع که زمان ورود به بازار را کاهش می دهد

کسب‌وکار می‌خواهد اپلیکیشن را در زمان کمتری به بازار عرضه کند تا با آخرین روندها هماهنگ باشد و شکاف را قبل از رقیب کاهش دهد. راهنمای آن را بررسی کنید که به طور خلاصه توضیح می دهد که چگونه ایده برنامه خود را به بهترین راه حل با بودجه و روشی اقتصادی تبدیل کنید. بیایید آن را در زمینه فلاتر و کاتلین درک کنیم.

Flutter-dart – Combination یک زبان متن باز است که دسترسی به اسناد کاربرپسند و کد اصلی را آسان می کند. همچنین، یک زبان مدرن از کدنویسی کمتری برای ایجاد یک برنامه کاربردی کاملاً کاربردی استفاده می کند. ویژگی Hot Reload اجازه می دهد تا زمانی که کد در قسمت پشتی تغییر می کند، تغییرات فوراً در قسمت جلویی انجام شود. این عملکرد زمان کلی توسعه را کاهش می دهد. فراموش نکنید، قابلیت کراس پلتفرم Flutter به کسب و کارها اجازه می دهد تا برنامه های مشابه بومی را برای چندین پلتفرم در زمان کمتری عرضه کنند.

نحو کاتلین باعث می شود که کدنویسی کمتر پرمخاطب، تمیز و واضح باشد و توسعه برنامه را در کمترین زمان ممکن می کند. خطوط کد کمتر به معنای حداقل اشکال و خطا در برنامه است. قابلیت اطمینان بهبود یافته سرعت توسعه برنامه را تسریع می کند.

عملکرد بالا را به تصویر بکشید

کسب‌وکارها به خوبی نیاز به برنامه‌های تلفن همراه با کارایی بالا را درک می‌کنند، زیرا کاربران برنامه‌هایی را که بارگیری آنها بیش از 3 ثانیه طول می‌کشد و شروع به جستجوی بیشتر می‌کنند، مهربانی نمی‌کنند. این برای بازگشت سرمایه تجاری مناسب نیست.

وقتی نوبت به توسعه اپلیکیشن Flutter می‌رسد، برنامه‌های کراس پلتفرم علی‌رغم طراحی پیچیده رابط کاربری، عملکرد تقریباً بومی را ارائه می‌کنند. توانایی Flutter برای ساخت برنامه در کد ماشین، انتظار خطا را از بین می برد. بنابراین، ساخت برنامه های کاربردی با کارایی بالا امکان پذیر می شود. توسعه دهندگان اپلیکیشن flutter را استخدام کنید تا از قابلیت های تعاملی جاوا و قابلیت های چند پلتفرمی برای پروژه بعدی خود بهره ببرید.

Kotlin نسخه بهبود یافته جاوا است که در آن تمام مشکلات جاوا برطرف شده است. او Kotlin را ساخت، یک زبان برنامه نویسی با پایه کد خوانا که در آن خطاهای کامپایل در طول توسعه برنامه امکان پذیر است. هنگامی که خطاها زودتر شناسایی و تصحیح می شوند، از خطاهای پیش پا افتاده در طول اجرای برنامه جلوگیری می شود.

کیفیت کد امنیت برنامه را تضمین می کند

امنیت می تواند موفقیت برنامه را ایجاد کند یا از بین ببرد که به طور مستقیم بر اعتبار و قابلیت اطمینان کسب و کار تأثیر می گذارد. کیفیت کد نقشی حیاتی در تضمین راه اندازی برنامه ایمن ایفا می کند که از داده ها در برابر کلاهبرداران محافظت می کند. در flutter vs. نبرد کاتلین، ببینید کدام آس ها از نظر امنیت.

Kotlin به دلیل کیفیت کد خود شناخته شده است، حتی اگر برنامه برای چندین پلتفرم توسعه یافته است. هنگامی که تیم‌ها برای ساختن اپلیکیشن‌ها برای پلتفرم‌های مختلف با یکدیگر همکاری می‌کنند، ارتباط یکپارچه منجر به کد پاک و تشخیص زودهنگام باگ می‌شود. به این ترتیب، خطرات توسعه برنامه به طور فعال شناسایی شده و مرحله بعدی توسعه از تحت تأثیر قرار گرفتن محافظت می شود. همچنین، ماژولار بودن و آزمایش‌پذیری کد باعث می‌شود که بتوان آن را نگهداری کرد و به راحتی فهمید که چه اتفاقی می‌افتد.

برعکس، Flutter یک زبان جدید در بلوک فناوری است و با ارتقاءهای بعدی تکامل می یابد. اشکال زدایی سریعتر با ویژگی بارگذاری مجدد داغ، به روز رسانی سریع کد را در صورت کشف هر نقصی آسان می کند و به اطمینان از کیفیت کد کمک می کند.

حمایت جامعه

کسب‌وکارها با انتخاب زبانی که از پشتیبانی قوی جامعه برخوردار است، مزیت بیشتری کسب می‌کنند. وقتی برنامه با مشکلاتی مواجه می‌شود، با کمک یا حمایت جامعه توسعه‌دهنده آن‌ها زودتر حل می‌شوند. بیایید در flutter vs را ببینیم. جنگ کاتلین، چگونه این دو زبان محبوب هستند.

Flutter به طور گسترده در محیط IT مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما ویژگی های منحصر به فرد آن باعث محبوبیت زبان می شود. Flutter 149000 ستاره در GitHub دریافت کرده است و درصد سوالات پرسیده شده در StackOverflow در مورد Flutter 2٪ است.

وضعیت کاملاً وارونه است، کاتلین حدود 44 هزار ستاره در GitHub دریافت کرد و درصد سؤالات پیرامون توسعه Kotlin در StackOverflow 3٪ است.

به نظر می رسد از نظر محبوبیت و سطح پشتیبانی جامعه، مشاغل می توانند یکی از این دو زبان را برای توسعه برنامه انتخاب کنند.

ادغام با کتابخانه های شخص ثالث

مقیاس‌بندی برنامه با کمترین تلاش، نیاز روز است. این به کسب و کارها اجازه می دهد تا با رشد کسب و کار و تغییر ترجیحات کاربر، برنامه را بهبود بخشند. وقتی به هر دو زبان – Kotlin و Flutter نگاه می کنیم، ادغام کتابخانه های شخص ثالث به کمک می آید. ببینید چه کسی قهرمان بازی Kotlin Vs Flutter برای ادغام شخص ثالث است.

Flutter’s UI Toolkit از ادغام شخص ثالث برای ایجاد توسعه رابط کاربری بومی برای برنامه هایی که برای چندین پلتفرم ساخته می شوند، پشتیبانی می کند. پشتیبانی از ابزارهای شخص ثالث اجازه می دهد تا برنامه را به محیط های بومی متصل کنید.

Kotlin اکوسیستمی از کتابخانه‌های شخص ثالث یا ابزارهایی را ارائه نمی‌کند که ساختن یک برنامه کاربردی را در یک محیط بومی آسان کند، زیرا مستقیماً توسعه برنامه‌های بومی را امکان‌پذیر می‌کند.

کدام بهتر است – کاتلین یا فلاتر؟

آیا آماده هستید تا در توسعه برنامه های کاربردی کسب و کار تلاش کنید؟ این عالی است! بدون انتخاب پشته فناوری مناسب، نمی توانید انتظار موفقیت حماسی را داشته باشید. انتخاب یک زبان برنامه نویسی نقش مهمی در ساخت برنامه های کاربردی با کارایی بالا، ایمن و مقیاس پذیر ایفا می کند که کاربران نهایی دوست دارند. هر زمان که ایده‌های اپلیکیشن موبایل به ذهن کارآفرینان راه پیدا می‌کند تا یک اپلیکیشن پیچیده بسازند، دو زبان – Kotlin و Flutter از جمله روندهای امروزی هستند. با این حال، انتخاب یکی از این دو زبان کار دشواری است. وبلاگ نویسی آسان است.

مقایسه سر به سر بین Kotlin و Flutter به تعیین برنده نبرد Kotlin در مقابل Flutter بر اساس نیازهای پروژه کمک می کند. به عنوان مثال، زمانی که نیاز به توسعه پروژه های کوچک تا متوسط ​​دارید، Flutter گزینه خوبی است. این به شما کمک می کند تا با چندین برنامه راه اندازی شده در پلتفرم های مختلف، در زمان کمتری به بازار برسید. از سوی دیگر، Kotlin برای برنامه های پیشرفته که در آن به قابلیت های بومی و یک backend قوی نیاز است، مناسب است.

نیازهای پروژه خود را مشخص کنید و دریابید که کدام زبان الزامات را برآورده می کند. با این حال، اگر گیج هستید، در تماس با یک شرکت توسعه قابل اعتماد که به شما کمک می کند بفهمید کدام زبان برای نیازهای توسعه برنامه شما مناسب است، دریغ نکنید.

The post Flutter vs. Kotlin: کدام برنامه توسعه بهتر است؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.