منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • MediaTek در سه ماهه دوم سال 2021 به بزرگترین سازنده تراشه تلفن همراه تبدیل شد.

MediaTek در سه ماهه دوم سال 2021 به بزرگترین سازنده تراشه تلفن همراه تبدیل شد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

MediaTek در سه ماهه دوم سال 2021 به بزرگترین سازنده تراشه تلفن همراه تبدیل شد.

موسسه تحقیقاتی Counterpoint گزارش جدیدی را منتشر کرده است که سهم تولیدکنندگان تراشه در بازار تلفن های همراه در سه ماهه دوم سال 2021 را به ما اطلاع می دهد و با یک شگفتی بزرگ همراه است. مدیاتک تولید کننده تراشه تایوانی خود را به عنوان بزرگترین سازنده تراشه های موبایل در سه ماهه گذشته معرفی کرده است و رقبای اصلی مانند کوالکام را پشت سر گذاشته است. برای اولین بار ، سهم این شرکت از 40 درصد فراتر رفت. از سوی دیگر ، شرکت آمریکایی کوالکام به لطف فروش بسیار بالای آیفون اپل بازار تراشه های 5G را در اختیار گرفت.

MediaTek ، بزرگترین تولید کننده تراشه تلفن همراه در جهان

علاوه بر بازار چیپست گوشی های هوشمند ، گزارش Counterpoint Research اوت 2021 برنامه های 5G و تراشه های 5G را پوشش می دهد. این گزارش که دوره سه ماهه دوم سال 2021 را پوشش می دهد ، رهبری MediaTek را در بازار چیپست موبایل نشان می دهد. این گزارش ثابت می کند که موفقیت تراشه ساز تایوانی در یک سال گذشته تصادفی نیست. سهم MediaTek از بازار چیپست های تلفن همراه در حال حاضر 43 درصد است که در تاریخ این شرکت بی سابقه است.

MediaTek ، بزرگترین تولید کننده تراشه تلفن همراه در جهان

سهم مدیاتک در سه ماهه اول امسال 37 درصد و در سه ماهه دوم سال گذشته 28 درصد بود که نشان دهنده افزایش چشمگیر سهم بازار این شرکت است. کوالکام با سهم 28 درصدی در رتبه دوم قرار دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد کمتر از تراشه ساز Snapdragon است. در نهایت ، اپل با سهم 14 درصدی در رتبه سوم قرار دارد که به دلیل انحصار این تراشه برای آیفون این شرکت ، باید گفت که کوپرتینوها موقعیت بسیار خوبی در بازار چیپست های موبایل دارند. پس از اپل Unisoc قرار دارد که در رتبه چهارم جدول قرار دارد. Unisoc موفق شد با رشد سالانه 5٪ سهم خود را به 9٪ برساند و سامسونگ را شکست دهد.

MediaTek ، بزرگترین تولید کننده تراشه تلفن همراه در جهان

سقوط هواوی و نرم شدن مدیاتک

سهم غول کره ای از 12 درصد در سال گذشته به 7 درصد در سه ماهه دوم امسال رسید ، که اگرچه آمار بسیار بدی برای این شرکت است ، اما بهتر از HiSilicon هواوی است. کسب و کار تراشه های تلفن همراه هواوی در سه ماهه دوم سال 2020 16 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد ، اما سهم غول چینی در حال حاضر تنها به 3 درصد کاهش یافته است که نشان دهنده وضعیت بسیار بدی در HiSilicon است. وضعیت بد هواوی کاملاً مورد پسند مدیاتک است و تراشه ساز تایوانی تقریباً در بازار گوشی های هوشمند رده پایین و متوسط ​​5G بی رقیب شده است و همچنان به فروش دستگاه های 4G / LTE می پردازد.

سهم بازار چیپست های تلفن همراه

با این حال ، کوالکام در زمینه تراشه های 5G کاملاً پیشرو است. تولیدکننده تراشه در ایالات متحده در سه ماهه دوم سال 2021 حدود 55 درصد از بازار 5G را در اختیار داشت ، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته برای کوالکام حدود 29 درصد بود. کانترپوینت معتقد است بحران زنجیره تامین در حال حاضر کوالکام را بیش از مدیاتک در سه ماهه دوم امسال تحت تاثیر قرار داده است. با این حال ، کوالکام توانسته تراشه های بیشتری نسبت به سایر تولیدکنندگان تراشه مانند TSMC ارائه دهد و این ممکن است دلیلی باشد که این شرکت بتواند در آینده نزدیک بازار تراشه های بهتری را ارائه دهد.

  • شایعات مشارکت AMD و MediaTek – در رویای تسخیر بازار تراشه های تلفن همراه ، افزایش یافته است
  • مدیاتک ، رقیب زیر آب کوالکام که بازار موبایل را در دست گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.