منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • MSI حداکثر فرکانس و سازگاری RAM DDR5 با فناوری Memory Boost را تضمین می کند

MSI حداکثر فرکانس و سازگاری RAM DDR5 با فناوری Memory Boost را تضمین می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

MSI حداکثر فرکانس و سازگاری RAM DDR5 با فناوری Memory Boost را تضمین می کند

تا زمان راه اندازی اولین پلتفرم های سازگار با نسل بعدی RAM ، یعنی DDR5 ، چیزی باقی نمانده است و بسیاری از تولید کنندگان نسل جدید RAM معرفی کرده اند و آماده راه اندازی هستند. پردازنده های Intel Alder Lake اولین پلتفرم های سازگار با RAM DDR5 هستند که احتمالاً ماه آینده معرفی می شوند. این پردازنده ها همچنین از RAM DDR4 پشتیبانی می کنند و فرض بر این است که مادربردهای دارای چیپست های رده بالای DDR5 و چیپست های میان رده و رده پایین همچنان از DDR4 پشتیبانی می کنند. البته تولیدکنندگان مادربرد ویژگی هایی برای تولید حافظه DDR5 دارند. MSI به عنوان یکی از مهمترین بازیگران صنعت مادربرد با فناوری Memory Boost ، حداکثر فراوانی و سازگاری را برای کاربران نسل جدید مادربردها نوید می دهد.

فناوری Memory Boost در مادربردهای MSI برای حافظه DDR5

MSI ، این تولید کننده معروف تایوانی همکاری با برخی از مهمترین سازندگان رم شامل تایید شده توسط G.Skill ، Kingston Fury ، Micron ، Corsair و ADATA XPG. هدف از این همکاری ارائه حداکثر سازگاری و پشتیبانی از مادربردهای MSI با بیشترین فرکانس کاری DDR5 RAM برای نسل بعدی پلتفرم های Intel و AMD بود. MSI از فناوری Memory Boost به عنوان یکی از ویژگی های اصلی مادربردهای نسل بعدی خود یاد می کند و معتقد است که این فناوری نقش مهمی در تجربه کاربری مادربرد این شرکت خواهد داشت.

MSI حداکثر فرکانس و سازگاری RAM DDR5 با فناوری Memory Boost را تضمین می کند

البته Memory Boost تنها به RAM DDR5 محدود نمی شود و MSI در حال حاضر از این فناوری RAM DDR5 در نسل فعلی مادربردهای خود استفاده می کند که به حداکثر سازگاری و کارایی RAM کمک می کند. کاری که با RAM DDR5 انجام می شود دقیقاً همان چیزی است که تقویت حافظه در حال حاضر با RAM DDR4 انجام می دهد. ADATA همچنین همکاری خود با MSI را تأیید کرد و گفت که در تلاش است تا حداکثر سرعت 8400 مگابیت بر ثانیه را در مادربردهای MSI بدست آورد. هدفی که در حال تحول است.

Alder Lakes و پشتیبانی از هر دو نسل رم DDR4 و DDR5

همانطور که در ابتدا ذکر شد ، پلتفرم نسل دوازدهم اینتل ، که به Alder Lake معروف است ، از هر دو نسل RAM DDR4 و DDR5 پشتیبانی می کند. این بدان معناست که سازنده مادربرد تعیین می کند که مادربرد از چه نوع حافظه ای پشتیبانی می کند. در حالی که پهنای باند RAM نسل اول DDR5 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، تأخیر این RAM ها کمی بیشتر از حافظه DDR4 نیست. اما انتظار می رود تیمی با مشخصات فنی بهتر سال آینده به آنجا برسد. تولیدکنندگان مانند MSI با فناوری هایی مانند Memory Boost در تلاش هستند تاخیر را به حداقل برسانند.

به طور کلی ، پتانسیل RAM DDR5 بسیار زیاد است و قبلاً گزارش هایی مبنی بر اورکلاک این حافظه ها به فرکانس بالای 10000 مگاهرتز گزارش شده است ، بنابراین در سال های آینده شاهد کیت های اورکلاک با فرکانس های خیره کننده خواهیم بود.

  • پردازنده مادربرد 12900K Z690 AORUS Tachyon GIGABYTE با حافظه 8000 DDR5
  • اولین لپ تاپ های RAM DDR5 SO-DIMM توسط SanMax معرفی شدند

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.