منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • TSMC از فناوری تراشه N4P پرده برداری می کند – بهینه سازی شده در زمینه های مختلف

TSMC از فناوری تراشه N4P پرده برداری می کند – بهینه سازی شده در زمینه های مختلف

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TSMC از فناوری تراشه N4P پرده برداری می کند - بهینه سازی شده در زمینه های مختلف

TSMC، بزرگترین سازنده تراشه تایوان، روز گذشته از نسل بعدی فرآیند خود رونمایی کرد. فناوری تولید تراشه N4P این شرکت تلاش جدیدی را با تمرکز بر افزایش کارایی و بهینه سازی عوامل مختلف و همچنین کاهش هزینه های تولید بر اساس لیتوگرافی پیشرفته 5 نانومتری توسعه داده است. N4P، سومین ارتقاء عمده در خانواده لیتوگرافی 5 نانومتری TSMC، حدود 11 درصد بهتر از نسل اول فناوری N5 عمل می کند و عملکرد تراشه نیز حدود 6 درصد بهتر از فرآیند تولید N4 است.

میزان بهینه سازی از نظر کارایی و عملکرد برای کاهش مصرف تراشه نیز قابل توجه تر است. فناوری N4P در مقایسه با N5 از نظر بهره وری انرژی 22 درصد بهبود یافته است. تراکم ترانزیستورها در فناوری جدید 6 درصد نسبت به فناوری تولید اصلی بهبود یافته است. TSMC می گوید که با کاهش پیچیدگی فناوری تولید جدید N4P و بهینه سازی زمان چرخه تولید ویفر، این فناوری به نیروی انسانی کمتری برای تولید نیاز دارد. در نتیجه هزینه های تولید در نسل جدید تراشه های 5 نانومتری این شرکت تا حدودی کاهش یافته است.

ارتقا و کاهش هزینه قابل توجه در فناوری ساخت تراشه N4P

TSMC در معرفی نسل بعدی فناوری خود خاطرنشان می کند که فناوری N4P برای انتقال آسان محصولات مبتنی بر این پلتفرم طراحی شده است که نه تنها به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا از سرمایه گذاری خود نهایت استفاده را ببرند، بلکه با به روز رسانی محصولات خود به تراشه های N5 نیز مجهز شده اند. سرعت و کارایی دستگاه های خود به دلیل پیشرفت های قابل توجه. طراحی فناوری N4P توسط IP و EDA به عنوان یک اکوسیستم طراحی تراشه کامل پشتیبانی می شود. به گفته سازنده تراشه تایوانی، TSMC و شرکای خود در پلتفرم نوآوری باز با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا توسعه و توسعه محصولات جدید را تسریع بخشند تا نسل اول محصولات مبتنی بر فناوری تراشه N4P را در نیمه دوم سال 2022 عرضه کنند.

به گفته کوین ژانگ، معاون ارشد توسعه کسب و کار در TSMC، فناوری تراشه N4P در حال تقویت سبد محصولات تراشه خود با لیتوگرافی پیشرفته است. محصولاتی که هر کدام نشانگر کارایی، بهره وری و قیمت هستند. N4P برای ارائه فناوری های پیشرفته تر برای پلتفرم های HPC و برنامه های تلفن همراه بهینه شده است. با وجود تنوع فناوری های N5، N4 و N3، مشتریان TSMC هیچ محدودیتی در انتخاب بهترین فناوری در محصولات خود ندارند و می توانند بر اساس ترجیحات خود بهترین فناوری تولید را انتخاب و استفاده کنند.

  • دولت ایالات متحده به دنبال اطلاعات از سازندگان تراشه است – TSMC همکاری نمی کند
  • عملکرد لذت بخش GPU M1 Max با وجود شکست RTX 3080

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.