منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • TSMC مسئول حمل تراشه های 3 نانومتری به اپل است

TSMC مسئول حمل تراشه های 3 نانومتری به اپل است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TSMC مسئول حمل تراشه های 3 نانومتری به اپل است

در حالی که همه منتظرند اپل تراشه های 3 نانومتری خود را برای محصولات مختلف معرفی کند ، طبق گزارشات ، عدم دستیابی TSMC به اهداف خود برای سال آینده می تواند مانع استفاده اپل از این تراشه ها شود. تعهد TSMC برای عرضه تراشه های نسل بعدی به اپل می تواند شرکت را مجبور به استفاده از تراشه های قدیمی تر برای تولید محصولات جدید در سال 2022 کند.

استفاده از تراشه های 4 نانومتری را تا سال 2022 ادامه دهید.

با نگاهی به تراشه های M1 می توان فرض کرد که تراشه های 3 نانومتری اپل می توانند بسیار سریعتر و با مصرف انرژی کمتری نسبت به مدل قبلی خود داشته باشند. اما بر اساس گزارشی که توسط Seeking Alpha منتشر شده است ، TSMC تأخیر در تولید تراشه 3 نانومتری خود ، معروف به N3 را تأیید کرد. این بدان معناست که فناوری مورد انتظار برای تولید انبوه A16 Bionic برای iPhone 14 ، تا سال 2022 به تعویق می افتد و iPhone باید از پردازنده های مشابه قبلی خود استفاده کند.

TSMC مسئول حمل تراشه های 3 نانومتری به اپل است

همچنین گزارش شده است که اپل تراشه های 4 نانومتری را از TSMC سفارش داده است و این تراشه ها در سه ماهه چهارم 2021 تولید می شوند. اما هنوز سفارش تراشه های 3 نانومتری را حفظ می کند. TSMC به احتمال زیاد تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری را در نیمه دوم سال آینده آغاز می کند و این تراشه ها ممکن است برای iPhone 14 در دسترس باشند.

شکست بزرگان در تولید تراشه 3 نانومتری

با توجه به اینکه آیفون محصول شاخص اپل است. این قطعاً اولویت اول این محصول خواهد بود. پیش از این ، سامسونگ به عنوان یک غول تراشه نیز با مشکلات تولید روبرو بود و TSMC در این زمینه از سامسونگ جلوتر بود. اما اوضاع به گونه ای دیگر رقم خورد و اگر TSMC به زودی راه حلی پیدا نکند ، سرانجام باید پردازنده های A16 Bionic و Qualcomm Snapdragon را بر اساس همان فناوری 4 نانومتری تولید کند.

همه این مشکلات نتیجه کمبود جهانی تراشه ها است که در آینده ادامه خواهد داشت. TSMC باید تراشه های 5 نانومتری خود را به اپل اولویت دهد ، زیرا نمی تواند سفارشات را به موقع به سایر مشتریان تحویل دهد. TSMC قصد دارد تراشه های 2 نانومتری را برای آیفون در سال 2024 تولید کند ، اما به دلیل کندی تولید تراشه های 3 نانومتری ، ممکن است این شرکت در این پروژه با مشکلات زیادی روبرو شود.

پست های مشابه:

  • تراشه 3 نانومتری برای iPhone 14 – تلاش TSMC برای سال 2022
  • TSMC یک تراشه 3 نانومتری برای اپل تولید می کند
  • سامسونگ در حال تولید یک تراشه 3 نانومتری است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.