• خانه
 • تکنولوژی
 • Vue.JS در مقابل React.JS – تفاوت بین دو چارچوب جاوا اسکریپت

Vue.JS در مقابل React.JS – تفاوت بین دو چارچوب جاوا اسکریپت

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
Vue.JS در مقابل React.JS - تفاوت بین دو چارچوب جاوا اسکریپت


توسعه فرانت اند، که طراحی وب سایت و توسعه باطن را به هم متصل می کند، نقش مهمی در ارتباطات برند ایفا می کند، بهترین تجربه کاربری را با رابط کاربری بصری ارائه می کند و کاربران را برای طولانی مدت درگیر می کند. در چشم انداز پویا، توسعه رابط به طور مداوم در حال تغییر است تا به تغییر ترجیحات کاربر و روند بازار کمک کند.

Vue.JS و React.JS دو فریمورک جاوا اسکریپت (JS) هستند که شرکت‌های توسعه‌دهنده وب در مقیاس از آنها برای ایجاد رابط کاربری پویا (UI) استفاده می‌کنند که به ایجاد برنامه‌های کاربردی وب تعاملی کمک می‌کند. مؤلفه‌های رابط کاربری هر دو چارچوب به کسب‌وکارها کمک کرده است تا با روندهای توسعه front-end نوظهور همگام شوند. با این حال، ویژگی‌های متمایز Vue.JS و React.JS دو انتخاب را برای کسب‌وکارها ارائه می‌کند که از آنها می‌خواهد یکی را انتخاب کنند.

این نیاز به درک کامل و مقایسه جانبی چارچوب ها – Vue.JS و React دارد. JS در این وبلاگ هر دو جنبه را بررسی خواهیم کرد تا کسب و کارها بتوانند به راحتی گزینه مناسب برای نیازهای پروژه خود را درک کنند. بیایید شیرجه بزنیم!

محتوا

  • Vue.JS چیست؟
  • React.JS چیست؟
  • Vue.JS در مقابل React.JS – مقایسه کنار هم برای اینکه بفهمید کدام بهتر است
   • اتصال داده ها
   • ارائه داده ها با استفاده از DOM مجازی
   • اصول اجزای ساختمان
   • تجهیزات ابزار
   • مدیریت دولتی
   • بهره وری
  • Vue js یا React JS کدام بهتر است؟

Vue.JS چیست؟

Vue.JS، یک چارچوب جاوا اسکریپت مترقی، توسط ایوان، مهندس سابق گوگل که از ویژگی های Angular استفاده می کند، ساخته شده است. فریم ورک جلویی جاوا اسکریپت برای ساخت اپلیکیشن های تک صفحه ای و رابط های کاربری تعاملی به خوبی شناخته شده است. استفاده از گزینه API منحنی یادگیری مرتبط را کوتاه کرد و درک چارچوب را برای مبتدیان آسان‌تر کرد.

آخرین نسخه Vue.JS با ترکیب API به روز شده، Vite، Pinia، بازنویسی DOM مجازی و هسته vue کوچکتر، سریعتر و ساده تر است. بنابراین، زمانی که به فکر استفاده از Vue.JS برای توسعه محصول خود هستید، استخدام توسعه دهندگان واجد شرایط Vue.JS با تجربه قبلی و دانش آخرین نسخه ایده خوبی خواهد بود.

React.JS چیست؟

React.js یک کتابخانه فرانت‌اند جاوا اسکریپت رایگان و منبع باز است. مسئول لایه نمایش برنامه است زیرا توسط معماری MVC پشتیبانی می شود. کامپوننت‌های React قطعات قابل استفاده مجدد از HTML را ارائه می‌کنند که درون اجزای مختلف برای توسعه برنامه‌های کاربردی وب پیچیده قرار گرفته‌اند. هنگامی که تغییرات داده در برنامه رخ می دهد، React یک نمای وضعیت برنامه جداگانه ایجاد می کند. به تدریج، چارچوب با مجموعه ای از ابزارها بهبود یافت که کار را برای توسعه دهندگان React.js آسان تر کرد. همزمانی، تاخیر، انتقال و موارد دیگر آخرین به روز رسانی های ساخته شده در React هستند. JS

انتخاب React.JS برای توسعه وب به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا پلتفرم‌هایی ایجاد کنند که تجربه بهتری برای مشتری فراهم کنند و به اهداف پروژه خود دست یابند.

Vue.JS در مقابل React.JS – مقایسه کنار هم برای اینکه بفهمید کدام بهتر است

دو React و Vue.JS در فضای توسعه وب به خوبی شناخته شده اند، اما وقتی نوبت به انتخاب چارچوب می رسد، سهامداران کسب و کار گیج می شوند. این بخش تمام شک و تردیدهایی را که در مقایسه مستقیم دارند برطرف می کند. بیایید شیرجه بزنیم!

اتصال داده ها

اتصال داده به این معنی است که وقتی تغییراتی در گره والد ایجاد می شود، گره های فرزند به طور خودکار تغییر می کنند. React و Vue.JS از جریان داده های یک طرفه و دو طرفه پشتیبانی می کنند که یک معماری تمیز را تضمین می کند.

در Vue.JS، زمانی که ویژگی والد به‌روزرسانی می‌شود، اتصال داده به سمت پایین تغییراتی را در ویژگی فرزند ایجاد می‌کند. با این حال، این به کودک اجازه نمی دهد که وضعیت والدین را تغییر دهد، که درک جریان داده ها را دشوار می کند.

اجزای React یک طرفه هستند، اما جریان داده های یک طرفه می توانند به صورت دو طرفه کار کنند. هنگامی که مؤلفه والد به روز می شود، ویژگی های مؤلفه فرزند باید با مقدار فعلی به روز شود. تلاش برای جهش پایه در مولفه فرزند خوب نیست. با پشتیبانی تماس، یک مؤلفه فرزند می‌تواند لوازم جانبی را برای والدین ارسال کند.

ارائه داده ها با استفاده از DOM مجازی

هنگامی که کاربر یک صفحه وب را مشاهده می کند، مرورگرهای وب آن را به ساختاری درخت مانند به نام DOM (مدل شیء سند) تجزیه می کنند. هنگامی که کاربران اقدامی را در یک صفحه وب انجام می دهند، مرورگرها DOM را چندین بار بازسازی و بازخوانی می کنند که بر عملکرد تأثیر می گذارد.

React.JS با ایجاد چندین نسخه از DOM که به عنوان DOM مجازی شناخته می شوند، از رندر سنتی DOM جلوگیری می کند. هنگامی که کاربران اقدامی انجام می دهند، DOM واقعی قابل دسترسی نیست. در عوض، یک DOM مجازی ارائه می شود. قبل از اینکه تغییراتی در DOM واقعی ایجاد شود، بعداً با نسخه قبلی DOM مقایسه می شود.

Vue.JS همچنین از یک DOM مجازی برای ارائه داده ها استفاده می کند، اما همان چیزی را با فرآیند کمی متفاوت به دست می آورد، زیرا فقط عناصر پویا ردیابی می شوند. در Vue.JS، mini-DOM یک جزء با استفاده از الگوها نمایش داده می شود. همچنین، Vue.JS به جای ردیابی هر شیء در قالب، از طریق بخش های پویا حلقه می زند. به این ترتیب، عملیات DOM مجازی زمانی که برای رندر سمت کلاینت استفاده می شود، بهینه می شوند.

اصول اجزای ساختمان

اجزای UI داده ها را به مرورگرها ارائه می کنند تا منطق را به کاربران نشان دهند.

React از زبان JSX استفاده می کند که با تگ های HTML غنی شده است، بنابراین از طریق کامپایلر Babel به JS خالص تبدیل می شود. از آنجا که JSX ساختار کد خاصی ندارد و رابط کاربری و منطق در یک فایل ترکیب شده‌اند، این منجر به کدهای نامرتب می‌شود.

Vue.JS همچنین منطق مؤلفه و رابط کاربری را در یک فایل واحد و کد مؤلفه را در قالب HTML نگه می دارد. این الگو به Vue.JS یک لبه می دهد زیرا نمای واضحی از کد کامپوننت ارائه می دهد که به نوبه خود به توسعه دهندگان اجازه می دهد ویژگی ها، روش های ردیابی و توابع رندر را تجزیه کنند.

تجهیزات ابزار

تعداد ابزارها، کتابخانه ها و بسته ها توسعه برنامه ها را تسریع می کنند. قبل از شروع ساختن یک برنامه، معیارها به شما کمک می کنند تا بهترین گزینه را در Vue.JS در مقابل React انتخاب کنید. JS

React دارای یک ابزار “build a React app” است که ساختن رابط‌های کاربری، نصب وابستگی‌ها و افزودن اسکریپت‌ها در حین توسعه را به یک کار ساده تبدیل می‌کند. این نیاز به پیکربندی دستی برنامه هنگام شروع یک پروژه جدید را برطرف می کند. توسعه دهندگان برتر react.js از رابط CLI ارائه شده توسط ابزار برای دانلود وابستگی ها و اضافه کردن اسکریپت ها برای آزمایش و راه اندازی سریع برنامه ها استفاده می کنند.

برعکس، Vue.JS یک ابزار CLI ارائه می‌کند که ساختاری اساسی متشکل از یک پیکربندی نصب شده و برخی فایل‌ها را ارائه می‌دهد که روند توسعه را سرعت می‌بخشد. توسعه دهندگان Vue.js در حال حاضر استفاده از ابزار create-vue را توصیه می کنند، که بهتر از ابزار قبلی برای فعال کردن توسعه سریع برنامه است. با این حال، استفاده از Vite ضروری است.

مدیریت دولتی

اجزای داده هر بار رابط کاربری را توصیف می کنند. وقتی داده ها تغییر می کنند، کل مؤلفه UI از فریم ها دوباره ترسیم می شود. هر دو چارچوب حالت ها را مدیریت می کنند، اما رویکرد متفاوت است.

در React.JS مدیریت حالت توسط توسعه دهندگان با تجربه React.js با استفاده از ContextAPI انجام می شود زیرا راهی برای مدیریت وضعیت وجود ندارد، اما برای برنامه های کوچک کار می کند. همانطور که اندازه پروژه مقیاس می شود، کتابخانه های React.JS شخص ثالث مانند MobX، Redux و Recoil برای استفاده خوب هستند.

توسعه دهندگان Vue.JS از ابزارهای اساسی مانند Pinia یا Vuex برای مدیریت وضعیت استفاده می کنند. در موارد پیچیده توسعه برنامه های کاربردی وب، عملکردهای اضافی از یک روتر مدیریت URL استفاده می کنند و از رندر سمت سرور آن برای بهترین نتایج استفاده می شود.

بهره وری

کسب‌وکارها به دنبال برنامه‌هایی با کارایی بالا هستند زیرا بهترین تجربه را ارائه می‌کنند و سطح تعامل کاربر را به حداکثر می‌رسانند. بیایید در Vue.JS در مقابل React.JS، نبرد بین 2 بهترین فریمورک جاوا اسکریپت را ببینیم که کدام یک به معیار عملکرد رسیده است.

وقتی بر اساس عوامل مختلفی مانند مدت زمان ایجاد ردیف پس از بارگیری صفحه، مدت زمان جایگزینی ردیف برای به‌روزرسانی ردیف‌ها، زمان بارگذاری، زمان تجزیه و اجرا و مدت زمان حذف ردیف برای جدول پر از ردیف مقایسه می‌شود، React.JS نسبت به Vue برتری پیدا می‌کند. JS اگرچه هر دو فریم ورک از نظر عملکرد کاملاً به یکدیگر نزدیک هستند، React.JS حرف اول را می زند.

بین React.JS و Vue.JS کدام را انتخاب کنیم؟

React.JS و Vue.JS بهترین انتخاب‌ها برای ساخت رابط‌های کاربری هستند و اعلام برنده امکان‌پذیر نیست، زیرا هیچ چارچوب JS راه‌حلی برای تمام نیازهای برنامه‌های دیجیتال نیست. چارچوب های React.JS و Vue.JS توسط توسعه دهندگان پیشرو برای ساخت رابط های کاربری با کارایی بالا، پویا و بصری استفاده می شود.

هر دو چارچوب بهترین گزینه‌ها برای پروژه‌های تجاری هستند، بسته به اینکه به کدام ویژگی‌ها برای موفقیت بیشتر نیاز دارند. هنگامی که به یک ابزار انعطاف پذیر و کارایی بالا نیاز دارید، React.JS متناسب با این صورت حساب است.

از طرف دیگر، Vue.JS منحنی یادگیری پایینی دارد که استخدام توسعه دهندگان Vue.JS را آسان می کند. React.JS همچنین دارای قابلیت استفاده قابل توجهی از جامعه و مؤلفه است که از توسعه سریع بدون هیچ مشکلی اطمینان می دهد. مقایسه سر به سر Vue.js و React.JS را مرور کنید، که به شما کمک می کند تا دریابید که کدام چارچوب گزینه ترجیحی برای پروژه است. با این حال، اگر نمی توانید تصمیم درستی بگیرید، با بهترین کارشناسان توسعه وب تماس بگیرید تا بهترین چارچوب برای پروژه وب خود را شناسایی کنید.

پست Vue.JS vs. پست React.JS- تفاوت بین دو چارچوب جاوا اسکریپت اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.